piątek, 28 listopada 2014

Referendum szwajcarskie 30 listopada 2014

UPDATE 2 [1.12.2014]: Z kronikarskiego obowiązku odnotuję tylko za tweet'em z wczoraj, że oczywiście referendum nie przeszło pozytywnie i Szwajcarzy zagłosowali nie tylko przeciw "złotej inicjatywie", ale i przeciwko zaostrzeniu polityki emigracyjnej oraz przeciw wyższym podatkom od zagranicznych rezydentów. 3 razy NIE. Czyli jest po staremu. Co nie znaczy, że spokojnie :)

UPDATE 1 [30.11.2014]: Wszystko wskazuje na to, że referendum w Szwajcarii zakończy się na NIE dla pomysłów znacznego powiązania franka szwajcarskiego ze złotem. Spływają wyniki z poszczególnych kantonów i na razie wszystkie dane wskazują na zdecydowaną przewagę przeciwników "złotej inicjatywy".  

Około 78% głosujących jest przeciw, a tylko 22% za. Wyniki na bieżąco w graficznej formie wizualizowane są tutaj.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
[Wpis z 28.11.2014] Zapewne już wszyscy wiedzą, że w najbliższą niedzielę odbędzie się ważne dla wielu ludzi na całym świecie, nie tylko Szwajcarów, referendum m.in. w sprawie szwajcarskiego złota.

Nie będę się powtarzał z podawaniem wszystkich istotnych informacji. Podam za to konkretne godziny, w których pojawią się wyniki:
Szacunkowe wyniki sondażu: 12.00 (11.00 GMT)

Votes to filter (może ktoś to przetłumaczy w komentarzach, bo nie bardzo orientuję się, co to znaczy): od 14.30 (13.30 GMT)

Wyniki ostateczne: 16.30 (15.30 GMT).

Myślę, że miło będzie też pooglądać poniższą infografikę zawierającą ciekawe zestawienie informacji w ładnej oprawie graficznej:

Źródło: Visual Capitalist


Post Referendum szwajcarskie 30 listopada 2014 pojawił się jako pierwszy na CHF Watch!


Zastrzeżenie
Informacje przedstawione na blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie informacji przedstawionych na blogu. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor bloga nie odpowiada za treść reklam.

Brak komentarzy: